NAUJIENOS 2013 RUGPJŪTIS

 • 2013
  31
  rugpjūtis

  Elektroninis moksleivio pažymėjimas – viskas viename

  Kauno centre įsikūrusi „Aušros“ gimnazija – viena iš penkių mokyklų Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje, kurioje nuo rugsėjo 2-osios veiks daugiafunkcinė elektroninio mokinio pažymėjimo sistema. E.pažymėjime įdiegtos e.piniginės ir e.bilieto funkcijos. Su elektroninio dienyno sistema susieta kortelė taip pat leidžia stebėti mokinių lankomumą, yra raktas įeiti ir išeiti iš mokyklos.

  Sistemą penkiose mokyklose nemokamai įdiegusių bendrovių „TAMO“ ir „Mokipay“ atstovai tikino, kad ateities mokyklos projekte „A.mokykla“ dalyvaujančiose ugdymo įstaigose bus saugiau, mokiniams nebereikės nešiotis kelių ar keliolikos kortelių, nes viskas tilps vienoje, tėvai galės papildyti kortelę pinigais, kuriais bus galima atsiskaityti valgykloje ar papildyti mobiliojo ryšio telefono kortelę. Kortelė bus ir bibliotekos bei viešojo transporto bilietas.

  Skaitykite daugiau čia.


 • 2013
  22
  rugpjūtis

  Be grynųjų - vaikai saugesni

  Šiuo metu jau 5000 moksleivių naudojasi TAMO elektroniniais mokinio pažymėjimais. Kaune moksleiviai elektroninius pažymėjimus naudoja vietoje viešojo transporto bilietų, Raseiniuose gali atsiskaityti mokyklos valgykloje. O pirmieji pilnai veikiantys daugiafunkciniai pažymėjimai Lietuvos mokyklose pasirodys nuo šių metų rugsėjo.
  Apklausa rodo, kad mokinių tėvai yra įsitikinę, jog vaikai be grynųjų pinigų yra saugesni.
  Daugiau skaitykite čia.

 • 2013
  13
  rugpjūtis

  Lietuvos mokinių tyrimai pasauliniame mokslo ir inovacijų konkurse įvertinti pirmosiomis vietomis

  Lietuvos mokiniai Atvirame Kinijos jaunimo mokslo ir technologinių inovacijų konkurse CASTIC 2013 užėmė pirmąsias vietas. Tarptautiniame konkurse Kinijoje dalyvavo 700 jaunųjų mokslininkų, jie pristatė daugiau nei 500 tiriamųjų darbų.
  I vietą pelnė Kauno Maironio universitetinės gimnazijos ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro auklėtinės Aurėjos Bačinskaitės darbas „Duona su garšva“. II vieta įvertintas Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos 10 klasės mokinių Pijaus Žagrakalio ir Simono Pranio darbas „Žemųjų dažnių virpesių įtaka sėklų dygimui ir augalo vegetacijai“, o III vieta skirta Tauragės „Versmės“ gimnazijos 11 klasės mokinei Violetai Kalašinskaitei už darbą „Natūralių priemonių naudojimas bičių Apis mellifera erkėtumui mažinti (kontrolei)“.

 • 2013
  1
  rugpjūtis

  Valdovų rūmų muziejus skleidžia kultūros savanorystės idėją

  Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik kaupia, saugo, tiria ir įvairiomis priemonėmis pristato Lietuvos valstybės ir jos valdovų istorijos bei kultūros paveldą, sudaro sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams, vykdo aktyvią edukacinę bei kultūrinę veiklą, tačiau ir skleidžia kultūros savanorystės idėją.
  Visi besidomintieji Lietuvos istorija ir kultūra jau dabar gali tapti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų savanoriais.
  Motyvacinius laiškus siųskite el. p. renginiai@valdovurumai.lt.